Пређи на главни садржај

ШТА ВАС ОЧЕКУЈЕ ПРВЕ ВЕЧЕРИ "РЕСАВА ЕКО ФЕСТА" У ДЕСПОТОВЦУ!

На "Ресава еко фесту", манифестацији која се у циљу подизања еколошке свести грађана одржава у Деспотовцу, петак 15. и субота 16. јун, предвиђени су за наступ музичких бендова. Прве вечери (петак 15. јун), представиће се "Звуци света", "Ајс Нигрутин и ТИмбе" , а вече ће затворити Ди џеј Урош Илић.

Програм отвара музичка група "Звуци света", коју је основао музичар Дуле Ресавац, судећи по ранијим наступима, верујемо да ће и ове године неки од полазника радионице обрадовати публику неким звуком из света, на ручно израђеним инструментима.

Ајс Нигрутин и Тимбе, или Владан Аксентијевић и Рашид Куртановић, чланови су бенда "Bad copy ", који је учествовао на ранијем Ресава еко фесту. Они у Свилајнац доносе звук хип- хопа, као карактеристични представници овог музичког жанра. Изводиће песме музичке групе чији су били део и песме које чине део њихових самосталних музичких пројеката.
Друге вечери фестивала, програм ће отворити блуз рок трио из Београда, млади бенд, "Тhe Cockblokers" који иза себе има један албум са 11 нумера и награду 2014. године за "Младе наде рок-а". Поред Нишвила и Егзита свирали су и на многим другим фестивалима.
Након њих представиће се "Човек без слуха". Овај бенд основан је 1994. године у Крагујевцу. Музички правац је панк, а до сада су објавили четири албума. Занимљиво је да је њихова прва песма била посвећена актуелном друштвеном поблему, рекстрикцијама електричне енергије. Ресава фест затвориће психоделични транс бенд из Београда, "Tropical bleyage" кога су основали Павле Перовић и Марко Граовић. До сада су објавили три албума.

Сви концерти почињу  у 21 ЧАС, одржавају се у ЦЕНТРУ ДЕСПОТОВЦА!
Иначе, Ресава еко фест ове године одвијао се у две етапе, прва етапа подразумевала је радионицу "Звуци света" и ликовну изложбу "Поновна употреба у уметности" и доделу награда ученицима на литерарном и ликовном конкурсу. 

Коментари

Популарни постови са овог блога

НА ДАНАШЊИ ДАН : ПРОШЛО ЈЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НЕСРЕЋЕ У ЈАМИ "СТРМОСТЕН"!

Рударство то мукотрпно занимање које вековима храни Ресавске породице, ризично је и непредвидљиво. Знали су то, али можда нису довољно веровали и рудари који су 21.04. 1984. последњи пут сишли у јаму "Стрмостен" из које се више нажалост никад нису вратили. Сваке године покрај подигнутог споменика руководство, камарати и породица полажу венце у знак сећања. НАША КОМУНА, 1984. Тог дана у јами "Стрмостен" у Водни, погинуло је више од 30 рудара. Југославија се тада дигла на ноге, пристизали су телеграми саучешћа породицама, отворен је жиро рачун за помоћ породицама погинулих, али и први литерарни радови којима се исказивала туга за великим губитком,несреће какве дуго Ресавци нису видели. То је укратко и резиме онога што је у посебном броју објавио Деспотовачки лист "Наша комуна".  Тамо се налазе подаци о томе како се експлозија догодила, као и шта је константовао лекар . НАША КОМУНА,1984. Реалистични догађај из јаме, о

ЈАВОРЦИ ОТВОРИЛИ СЕЗОНУ НАСТУПОМ У РУДОВЦИМА

Чланови КУД-а "Јавор" из Сладаје, отворили су фолклорну сезону наступом у Рудовцима код Лазаревца. По речима уметничког руководиоца овог ансамбла Јасне Димитријевић, сарадња са овим ансамблом траје неколико година. "Упознали смо се у Несебару на летовању, ово је други пут како смо њихово гости. Ми смо се представили играма из Баната, Лесковца, Шумадије и влашким играма, а домаћини "Рудар" извели су игре из Србије. Нишаву, тројно, Македонију и јантру. После концерта приређена је журка са прелепим дружењем, прича Јасна о наступу којим су отворили фолклорну сезону Сладајци су напорно радили током целе зиме, одржавајући сваког викенда пробе фолклора. Прошла година кажу била је успешна. "Прошла година је била више него успешна, имали смо преко 30 наступа, освојили смо прву награду у Сврљигу за изворне игре као и награду за свеукупне победнике, круна нашег успеха је учешће на Међународном витешком фестивалу "Јуст оут" у Деспотовцу", при

ПРОШЛО ЈЕ 13 ГОДИНА ОД СМРТИ ВОЈИСЛАВА ЈАКИЋА: ЧУДНОВАТИ СЛИКАР И ВАЈАР МАЛЕ ВАРОШИ!

"Живот је исувише кратак; штета га је протраћити на спавање" , говорио је самоуки сликар и вајар Војислав Јакић Воја свом пријатељу чувеном сликару, писцу и новинару Моми Капору. Чињеница да је неко посегнуо чак из Београда да се у Деспотовцу диви уметности једног особењака указује да је реч о великом уметнику, кога ни после 13 година, Деспотовчани нису заборавили, као ни многобројне галерије и музеји у којима су изложена Јакићева дела. За Јакића се чуло до Америке, он је био поп- артиста у Србији, пре него што се овај правац појавио у Америци и добио своју дефиницију. А ко је он заправо ? БЕЗ НАЗИВА , 2002. /ФОТО: МУЗЕЈ НАИВНЕ И МАРГИНАЛНЕ УМЕТНОСТИ ЈАГОДИНА На ово питање одговор можемо пронаћу у недавно објављеној монографији   Деспотовац Стојадина Томића. Воја Јакић је рођен 1932. године у Македонији. Био је син свештеника Ђорђа, а у Деспотовац су дошли у раном Јакићевом детињству. Од 1952- 1957. Јакић је у Београду похађао школу цртања и вајања код чувеног Ра