Пређи на главни садржај

ЗАБЕЛЕЖИЛИ СМО НА РЕСАВА ФЕСТУ: РАЗГОВОР СА ФРОНТМЕНОМ БЕНДА "The Cockblockers"!

Другог и последњег дана музичког дела програма "Ресава еко феста" који се више година одржава у Деспотовцу, у кафани "Расковник", многобројним љубитељима музике, представили су се "The Cockblockers". 

Реч је о младом и успешном тројцу који изводи рок музику са примесама блуза. Иза себе имају један албум са којим су освојили срца љубитеља овог музичког правца. Фронтмен овог бенда Ненад Тодоровић, за "Ресавску реч" говорио је о утисцима са Ресава еко феста, о својој музичкој групи и наступима.

Ненад је на почетку разговорао казао да први пут наступају на "Ресава еко фесту" и да су први пут у Деспотовцу и искористили су прилику да мало прошетају и погледају град и допада им се, а позитивне утиске носе и са свирке. 
"Фестивал је супер организован, а и публика нас је лепо примила, слежу се утисци са свирке и за сада  су позитивни", прича Ненад.
Љубитељи овог музичког правца и посетиоци "Ресава еко феста" уживали су у мелодијама овог бенда, Ненад каже да им је веома драго што је публика дошла у великом броју и што су реакције на њихову музику биле позитивне. 

Чланови овог бенда свирали су на многим већим фестивалима као што су "Егзит" и "Нишвил", Ненад каже да свирање на мањим фестивалима и већим носи своје дражи и да је све то индивидуално.
"Ја искрено више волим неке интимније варијанте, због односа са публиком, који нека велика бина онемогућава. Искрено, ја више фаворизујем, нека мања окупљања", додаје он.
Њихова мисија је да музички жанр који је заборављен и није довољно промовисан поново оживе и приближе младима.
"Реакција публике је позитивна на нашу музику. Ми имамо  и млађу и старију публику не можемо да се жалимо", прича Ненад о публици.
Награда коју су у Крагујевцу добили 2014. године, за млади рок бенд, дала им је подстрек да наставе даље и сниме први албум. Следећи тај музички инстинкт они су у септембру издали први албум и промовисали га у седам земаља до сада. 
"За лето нас очекује још седам, осам наступа, настављамо промоцију албума по местима и земљама где нисмо били. Очејује нас велики број свирки и у току лета и после лета", каже Ненад. 
Након њих на сцену су изашли чланови бенда "Човек без слуха", а о томе и реакцијама публике и организатора, у наредном тексту. 






"


Коментари

Популарни постови са овог блога

НА ДАНАШЊИ ДАН : ПРОШЛО ЈЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НЕСРЕЋЕ У ЈАМИ "СТРМОСТЕН"!

Рударство то мукотрпно занимање које вековима храни Ресавске породице, ризично је и непредвидљиво. Знали су то, али можда нису довољно веровали и рудари који су 21.04. 1984. последњи пут сишли у јаму "Стрмостен" из које се више нажалост никад нису вратили. Сваке године покрај подигнутог споменика руководство, камарати и породица полажу венце у знак сећања. НАША КОМУНА, 1984. Тог дана у јами "Стрмостен" у Водни, погинуло је више од 30 рудара. Југославија се тада дигла на ноге, пристизали су телеграми саучешћа породицама, отворен је жиро рачун за помоћ породицама погинулих, али и први литерарни радови којима се исказивала туга за великим губитком,несреће какве дуго Ресавци нису видели. То је укратко и резиме онога што је у посебном броју објавио Деспотовачки лист "Наша комуна".  Тамо се налазе подаци о томе како се експлозија догодила, као и шта је константовао лекар . НАША КОМУНА,1984. Реалистични догађај из јаме, о

ЈАВОРЦИ ОТВОРИЛИ СЕЗОНУ НАСТУПОМ У РУДОВЦИМА

Чланови КУД-а "Јавор" из Сладаје, отворили су фолклорну сезону наступом у Рудовцима код Лазаревца. По речима уметничког руководиоца овог ансамбла Јасне Димитријевић, сарадња са овим ансамблом траје неколико година. "Упознали смо се у Несебару на летовању, ово је други пут како смо њихово гости. Ми смо се представили играма из Баната, Лесковца, Шумадије и влашким играма, а домаћини "Рудар" извели су игре из Србије. Нишаву, тројно, Македонију и јантру. После концерта приређена је журка са прелепим дружењем, прича Јасна о наступу којим су отворили фолклорну сезону Сладајци су напорно радили током целе зиме, одржавајући сваког викенда пробе фолклора. Прошла година кажу била је успешна. "Прошла година је била више него успешна, имали смо преко 30 наступа, освојили смо прву награду у Сврљигу за изворне игре као и награду за свеукупне победнике, круна нашег успеха је учешће на Међународном витешком фестивалу "Јуст оут" у Деспотовцу", при

ПРОШЛО ЈЕ 13 ГОДИНА ОД СМРТИ ВОЈИСЛАВА ЈАКИЋА: ЧУДНОВАТИ СЛИКАР И ВАЈАР МАЛЕ ВАРОШИ!

"Живот је исувише кратак; штета га је протраћити на спавање" , говорио је самоуки сликар и вајар Војислав Јакић Воја свом пријатељу чувеном сликару, писцу и новинару Моми Капору. Чињеница да је неко посегнуо чак из Београда да се у Деспотовцу диви уметности једног особењака указује да је реч о великом уметнику, кога ни после 13 година, Деспотовчани нису заборавили, као ни многобројне галерије и музеји у којима су изложена Јакићева дела. За Јакића се чуло до Америке, он је био поп- артиста у Србији, пре него што се овај правац појавио у Америци и добио своју дефиницију. А ко је он заправо ? БЕЗ НАЗИВА , 2002. /ФОТО: МУЗЕЈ НАИВНЕ И МАРГИНАЛНЕ УМЕТНОСТИ ЈАГОДИНА На ово питање одговор можемо пронаћу у недавно објављеној монографији   Деспотовац Стојадина Томића. Воја Јакић је рођен 1932. године у Македонији. Био је син свештеника Ђорђа, а у Деспотовац су дошли у раном Јакићевом детињству. Од 1952- 1957. Јакић је у Београду похађао школу цртања и вајања код чувеног Ра