Пређи на главни садржај

ЗАБЕЛЕЖИЛИ СМО НА РЕСАВА ФЕСТУ: РАЗГОВОР СА ФРОНТМЕНОМ БЕНДА "The Cockblockers"!

Другог и последњег дана музичког дела програма "Ресава еко феста" који се више година одржава у Деспотовцу, у кафани "Расковник", многобројним љубитељима музике, представили су се "The Cockblockers". 

Реч је о младом и успешном тројцу који изводи рок музику са примесама блуза. Иза себе имају један албум са којим су освојили срца љубитеља овог музичког правца. Фронтмен овог бенда Ненад Тодоровић, за "Ресавску реч" говорио је о утисцима са Ресава еко феста, о својој музичкој групи и наступима.

Ненад је на почетку разговорао казао да први пут наступају на "Ресава еко фесту" и да су први пут у Деспотовцу и искористили су прилику да мало прошетају и погледају град и допада им се, а позитивне утиске носе и са свирке. 
"Фестивал је супер организован, а и публика нас је лепо примила, слежу се утисци са свирке и за сада  су позитивни", прича Ненад.
Љубитељи овог музичког правца и посетиоци "Ресава еко феста" уживали су у мелодијама овог бенда, Ненад каже да им је веома драго што је публика дошла у великом броју и што су реакције на њихову музику биле позитивне. 

Чланови овог бенда свирали су на многим већим фестивалима као што су "Егзит" и "Нишвил", Ненад каже да свирање на мањим фестивалима и већим носи своје дражи и да је све то индивидуално.
"Ја искрено више волим неке интимније варијанте, због односа са публиком, који нека велика бина онемогућава. Искрено, ја више фаворизујем, нека мања окупљања", додаје он.
Њихова мисија је да музички жанр који је заборављен и није довољно промовисан поново оживе и приближе младима.
"Реакција публике је позитивна на нашу музику. Ми имамо  и млађу и старију публику не можемо да се жалимо", прича Ненад о публици.
Награда коју су у Крагујевцу добили 2014. године, за млади рок бенд, дала им је подстрек да наставе даље и сниме први албум. Следећи тај музички инстинкт они су у септембру издали први албум и промовисали га у седам земаља до сада. 
"За лето нас очекује још седам, осам наступа, настављамо промоцију албума по местима и земљама где нисмо били. Очејује нас велики број свирки и у току лета и после лета", каже Ненад. 
Након њих на сцену су изашли чланови бенда "Човек без слуха", а о томе и реакцијама публике и организатора, у наредном тексту. 






"


Коментари

Популарни постови са овог блога

ИНТЕРВЈУ СТОЈАДИН ТОМИЋ: НЕУМОРНИ ИСТРАЖИВАЧ ЗАВИЧАЈНЕ ГРАЂЕ

 НОВЕ ПУБЛИКАЦИЈЕ СТОЈАДИНА ТОМИЋА Прошле године негде на јесен шетајући поред сеоске цркве Свете Петке у Плажану затекли смо публицисту Стојадина Томића из Деспотовца, како фотографише цркву из више углова, након поздрављања открио нам је да припрема нову књигу о црквама и манастирима у Горњој Ресави, која ће бити капитално дело. Након његових речи присетили смо се да смо на Спасовдан слушали много о публикацији коју је урадио за цркву у Медвеђи поводом век и по њеног постојања. О томе шта се у књизи налази и шта ћемо пронаћи у новој књизи коју припрема Стојадин нам је радо открио, а ми смо знатижељно слушали и упијали сваку реч док је сунце последњим зрацима грејало лим на Плажанском храму.  Одакле идеја и зашто сте написали публикацију о цркви у Медвеђи? У време док сам прикупљао податке за нову публикацију о црквама и манастирима у Горњој Ресави, приликом посете цркви у Медвеђи, свештеник Миливоје Јанковић ме је замолио да поводом 150 година постојања овог храма за Спасовд...

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива  

НА ДАНАШЊИ ДАН : ПРОШЛО ЈЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НЕСРЕЋЕ У ЈАМИ "СТРМОСТЕН"!

Рударство то мукотрпно занимање које вековима храни Ресавске породице, ризично је и непредвидљиво. Знали су то, али можда нису довољно веровали и рудари који су 21.04. 1984. последњи пут сишли у јаму "Стрмостен" из које се више нажалост никад нису вратили. Сваке године покрај подигнутог споменика руководство, камарати и породица полажу венце у знак сећања. НАША КОМУНА, 1984. Тог дана у јами "Стрмостен" у Водни, погинуло је више од 30 рудара. Југославија се тада дигла на ноге, пристизали су телеграми саучешћа породицама, отворен је жиро рачун за помоћ породицама погинулих, али и први литерарни радови којима се исказивала туга за великим губитком,несреће какве дуго Ресавци нису видели. То је укратко и резиме онога што је у посебном броју објавио Деспотовачки лист "Наша комуна".  Тамо се налазе подаци о томе како се експлозија догодила, као и шта је константовао лекар . НАША КОМУНА,1984. Реалистични догађај из јаме, о...