Пређи на главни садржај

ИНТЕРВЈУ/ЈЕЛЕНА МИЛУТИНОВИЋ

Јелена Милутиновић из Плажана

"Ништа ме не спречава да радим оно што волим"


Током октобра на нашем порталу имали сте прилике да видите прву виртуелну изложбу Јелене Милутиновић из Плажана која црта занимљиве цртеже. Јелена је завшила средњу школу, али не ради у струци, свој спокој је пронашла у папиру и оловци. Посетили смо Јелену како бисмо сазнали њене утиске након одржане изложбе, сазнали нешто о њеним ликовним почецима, радовима и плановима за будућност. 



ПГ: Да ли Вам је необично да виртуелно излажете своје радове?

Јелена М: Није ми необично, често тако гледам радове других ликовних уметника, али је већи доживљај посматрати уживо. 

ПГ: Реците нам какви су били Ваши  ликовни почеци? Открите нам где црпите инспирацију?

Јелена М: Временом се цртежи постајали све бољи. Цртао се Конан и снагатори. Немам неку иснспирацију, имам идеје које покушавам да нацртам.



ПГ: Након ове изложбе није било много критика, како уопште гледате на критике?

Јелена М: Критика је увек значајна. Драго ми је када било ко изрази своје мишљење, па било оно и лоше. Међутим не свиђају ми се мишљења оних који не виде шта је заправо нацртано.

ПГ: Многи су Ваше радове повезивали са сатанизмом, како гледате на то?

Јелена М: Многи имају чудне реакције на неке моје цртеже. Можда цртежи и јесу мало изопачени, али немају никакве везе са сатанзимом. 

Афиканац - уље на платну

ПГ: У току изложбе видели смо веома занимљиве радове, кажите нам који Вам је рад   посебно драг ?

Јелена М: Слика "Африканца" јер је то мој први покушај да насликам нешто на платну уљаним бојама. 

ПГ: Међу овим радовима има и неких веома сложених цртежа, кажите нам за који цртеж Вам је требало највише енергије и стрпљења?

Јелена М:  Нисам јој још дала неко посебно име, показаћу Вам је као изгледа.


ПГ: Изложба на порталу је била веома посећена, изложбу је према статистици портала видело више од 400 људи, какви су Вам планови?

Јелена М: Немам планове, мислим да немам неки велики таленат, али ме не спречава да радим оно што волим. 

Иако је Јелена веома скромна и нема завршен факултет ликовне уметности, таленат свакако постоји, а на посматрачима је да утврде да ли им се свиђа или не. Надамо се да ће Јелена у будућности имати још пуно добрих изложби, па биле оне и виртуелно представљене јавности.

Погледајте отварање изложбе Јелениних радова: 


Коментари

Популарни постови са овог блога

НА ДАНАШЊИ ДАН : ПРОШЛО ЈЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НЕСРЕЋЕ У ЈАМИ "СТРМОСТЕН"!

Рударство то мукотрпно занимање које вековима храни Ресавске породице, ризично је и непредвидљиво. Знали су то, али можда нису довољно веровали и рудари који су 21.04. 1984. последњи пут сишли у јаму "Стрмостен" из које се више нажалост никад нису вратили. Сваке године покрај подигнутог споменика руководство, камарати и породица полажу венце у знак сећања. НАША КОМУНА, 1984. Тог дана у јами "Стрмостен" у Водни, погинуло је више од 30 рудара. Југославија се тада дигла на ноге, пристизали су телеграми саучешћа породицама, отворен је жиро рачун за помоћ породицама погинулих, али и први литерарни радови којима се исказивала туга за великим губитком,несреће какве дуго Ресавци нису видели. То је укратко и резиме онога што је у посебном броју објавио Деспотовачки лист "Наша комуна".  Тамо се налазе подаци о томе како се експлозија догодила, као и шта је константовао лекар . НАША КОМУНА,1984. Реалистични догађај из јаме, о

ЈАВОРЦИ ОТВОРИЛИ СЕЗОНУ НАСТУПОМ У РУДОВЦИМА

Чланови КУД-а "Јавор" из Сладаје, отворили су фолклорну сезону наступом у Рудовцима код Лазаревца. По речима уметничког руководиоца овог ансамбла Јасне Димитријевић, сарадња са овим ансамблом траје неколико година. "Упознали смо се у Несебару на летовању, ово је други пут како смо њихово гости. Ми смо се представили играма из Баната, Лесковца, Шумадије и влашким играма, а домаћини "Рудар" извели су игре из Србије. Нишаву, тројно, Македонију и јантру. После концерта приређена је журка са прелепим дружењем, прича Јасна о наступу којим су отворили фолклорну сезону Сладајци су напорно радили током целе зиме, одржавајући сваког викенда пробе фолклора. Прошла година кажу била је успешна. "Прошла година је била више него успешна, имали смо преко 30 наступа, освојили смо прву награду у Сврљигу за изворне игре као и награду за свеукупне победнике, круна нашег успеха је учешће на Међународном витешком фестивалу "Јуст оут" у Деспотовцу", при

ПРОШЛО ЈЕ 13 ГОДИНА ОД СМРТИ ВОЈИСЛАВА ЈАКИЋА: ЧУДНОВАТИ СЛИКАР И ВАЈАР МАЛЕ ВАРОШИ!

"Живот је исувише кратак; штета га је протраћити на спавање" , говорио је самоуки сликар и вајар Војислав Јакић Воја свом пријатељу чувеном сликару, писцу и новинару Моми Капору. Чињеница да је неко посегнуо чак из Београда да се у Деспотовцу диви уметности једног особењака указује да је реч о великом уметнику, кога ни после 13 година, Деспотовчани нису заборавили, као ни многобројне галерије и музеји у којима су изложена Јакићева дела. За Јакића се чуло до Америке, он је био поп- артиста у Србији, пре него што се овај правац појавио у Америци и добио своју дефиницију. А ко је он заправо ? БЕЗ НАЗИВА , 2002. /ФОТО: МУЗЕЈ НАИВНЕ И МАРГИНАЛНЕ УМЕТНОСТИ ЈАГОДИНА На ово питање одговор можемо пронаћу у недавно објављеној монографији   Деспотовац Стојадина Томића. Воја Јакић је рођен 1932. године у Македонији. Био је син свештеника Ђорђа, а у Деспотовац су дошли у раном Јакићевом детињству. Од 1952- 1957. Јакић је у Београду похађао школу цртања и вајања код чувеног Ра