Пређи на главни садржај

РЕПОРТАЖА

ВЕРОЉУБ ЈЕФТИЋ ИЗ РЕСАВИЦЕ

 УЛОГА У "ЧИЗМАШИМА" , ОСТВАРАЊЕ ДЕЧАЧКОГ СНА

Вечерас је на РТС-у приказана последња епизода  телевизијске серије “Чизмаши”, рађене по истоименом награђеном роману академика Драгослава Михајиловића. 

                      Верољуб Јефтић на снимању серије "Чизмаши"


Познато је да је неколико сцена снимљено и у околини Деспотовца. У првим епизодама  и у последњој могли сте запазити како конобар служи Жику Курјака и његове камарате, тог конобара глуми Верољуб Јефтић из Ресавице, који каже да му је ова мала, али значајна улога остварење дечачког сна.

 Улога у “Чизмашима” јесте мала али је испуњење неких мојих дечачких снова. Више година сам члан КУД-а “Бранислав Нушић” из Ресавице и имам доста позоришних представа иза себе али ми је ова појава у екранизацији антологијског романа академика Драгослава Михајиловића испунило тај сан о учествовању у снимању неког филма  или у овом случају Тв серије.



Верољуб нам је рекао да се серија у нашем крају снимала две недеље и то у Ресавици, Сењском Руднику, Равној Реци и на Пасуљанским ливадама. Прича нам и како се снашао на снимањима, са ким је сарађивао, али и како му се допада како је серија урађена.

У том периоду имао сам ту част да гледам поред себе неке  од најбољих српских глумаца, на челу са човеком који је одличан редитељ Дејаном Зечевићем. Радило се озбиљно али и забављало. Екипа коју предводе Александар Берчек и Богдан Диклић подразумева озбиљан и одговоран рад, али поред њих све вам то буде забавно. Највише сам сарађивао са Марком Гвером (жандарм Рајко), који је био најчешће гост у мојој кафани, а ту су били редовни и Миша Драгичевић(Жика Курјак) и Бојан Жировић (рудар Света). Задовољан сам успехом серије и мислим да је поставила нов стандард телевизијског стваралаштва, ујединивши високу литературу са савременом продукцијом и визуелним достигнућима, каже он.


                                           ПГ/ Фото: из приватне архиве  саговорника 



Повезани текстови:





Коментари

Популарни постови са овог блога

ДЕЦА ИЗ СТЕЊЕВЦА: ИГРАЈУ ФОЛКЛОР, ПРАВЕ ЛИМУНАДУ И ПАЛАЧИНКЕ

 ЧЛАНОВИ КУД-А "РЕСАВА"  ПРИПРЕМАЛИ ЛИМУНАДА И ПАЛАЧИНКЕ НА ТУРНИРУ  Да нису само добри играчи, већ и иницијатори недавно су показали чланови КУД-а "Ресава" из Стењевца. Они су припремали и продавали лимунаду и палачинке на сеоском турниру и тако у буџет свог друштва донирали 40.000 динара. Поред дружења које није изостало неки од њих су научили да чак и испеку палачинке, каже Кристина Стаматовић уметнички руководилац овог ансамбла. 

ФУДБАЛЕРИ "РУДАРА" ИЗ ПЛАЖАНА: НИЖУ УСПЕХЕ И ПРОМОВИШУ ЗДРАВЕ СТИЛОВЕ ЖИВОТА

На "Станојевом чаиру" и "Живиној ливади" у Плажану фудбал је почео да се игра давно, а тек од 1952. када је фудбалско друштво озваничено именом "Рудар" захваљујући руднику "Морава" који је радио у селу ова игра постаје једна од обавезних споредних ствари у селу. Деценијама су стасавале нове генерације и низали се успеси.  Победнички пехар    Златно индустријско доба је прошло, млади из села све више одлазе, али фудбал и фудбалска утакмица та важна смотра у Плажану и данас остаје празник, када се на фудбалском игралишту скупи и младо и старо да ужива у спектаклу и подржи свој "Рудар".  А како и не би када млади људи ентузијасти углавном из овог села свакодневно истрајавају да клуб опстане, ниже успехе и промовише здраве стилове живота. О ранијим успесима клуба може се све прочитати у књизи Стојадина Томића "Фудбал у Горњој Ресави", а о успеху у претходној сезони и пласману у Поморавско окружну лигу, разговарали смо са једним од

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива