Пређи на главни садржај

АКТЕРИ "ИСТОЧНОГ АНЂЕЛА" ПОНОСНИ ШТО СУ ИГРАЛИ НА МАПС-У, ПОХВАЛЕ ЗА САВРШЕНУ ПУБЛИКУ И ОРГАНИЗАЦИЈУ

Завесе на 23. МАПС у Плажану спустило је Београдско позориште, са представом по тексту Љиљане Лашић, у којој поред ње глуме и бард српског театра Љиљана Стјепановић и Стеван Пиале. Поред организације глумце је посебно одушевило трајање МАПС-а и однегована позоришна публика која се ретко где среће. 

ФОТО: УСТАНОВА КУЛТУРЕ, ФЕЈСБУК

"Поносна сам на српску публику и да једно мање место у Србији, овакву публику која има једну традицију која зна да реагује више него позоришно, дакле реаговали су чак и на местима где нигде ни по већим градовима публика није реаговала, чак ни у Београду нису. Будите задовољни и поносни, као што смо и ми вечерас и честитам вам на успешно одржаном фестивалу. Желим вам да фестивал траје још једно 200.000 година", каже глумица Љиљана Стјепановић.
Представа "Источни анђео" говори о ретроспективи српске историје кроз позоришно дело, трагикомичних људских судбина, где је проклетство које прати ликове остати у Србији, али је њима то судбина од које тешко могу побећи
.
"Прво мени је веома драго да сам играла пред оваквом публиком која је завршена, ја то говорим и као писац овог текста и као глумац. Овог пута сам више пратила публику као глумац, једна ишколована публика, разумела је све  и када смо говорили о Шекспиру и када смо говорили о кнезу Михајлу, или када смо на пример говорили о народној поезији, што ми је веома драго. Нисам очекивала да у овако малим срединама буде толико интелекта, зато и јесам презадовољна", каже глумица Љиљана Лашић, коју  српска публика памти по серији "Позориште у кући", где је одиграла улогу Тине кућне помоћнице. 
Похвалама МАПС-у придружио се и млади глумац Стеван Пиале, који је играо у серији "Шешир професора Косте Вујића" и серији "Село гори, а баба се чешља". Имао је и довољно стрпљења чак и да потписује аутограме, деци која су се посебно интересовала да погледају ову позоришну представу и фотографишу се са глумцима. 
"Предивни утисци. Имали смо добрих публика, али ово вечерас је стварно  нешто посебно. Баш је дивно било играти овде" каже он.

Коментари

Популарни постови са овог блога

ДЕЦА ИЗ СТЕЊЕВЦА: ИГРАЈУ ФОЛКЛОР, ПРАВЕ ЛИМУНАДУ И ПАЛАЧИНКЕ

 ЧЛАНОВИ КУД-А "РЕСАВА"  ПРИПРЕМАЛИ ЛИМУНАДА И ПАЛАЧИНКЕ НА ТУРНИРУ  Да нису само добри играчи, већ и иницијатори недавно су показали чланови КУД-а "Ресава" из Стењевца. Они су припремали и продавали лимунаду и палачинке на сеоском турниру и тако у буџет свог друштва донирали 40.000 динара. Поред дружења које није изостало неки од њих су научили да чак и испеку палачинке, каже Кристина Стаматовић уметнички руководилац овог ансамбла. 

ФУДБАЛЕРИ "РУДАРА" ИЗ ПЛАЖАНА: НИЖУ УСПЕХЕ И ПРОМОВИШУ ЗДРАВЕ СТИЛОВЕ ЖИВОТА

На "Станојевом чаиру" и "Живиној ливади" у Плажану фудбал је почео да се игра давно, а тек од 1952. када је фудбалско друштво озваничено именом "Рудар" захваљујући руднику "Морава" који је радио у селу ова игра постаје једна од обавезних споредних ствари у селу. Деценијама су стасавале нове генерације и низали се успеси.  Победнички пехар    Златно индустријско доба је прошло, млади из села све више одлазе, али фудбал и фудбалска утакмица та важна смотра у Плажану и данас остаје празник, када се на фудбалском игралишту скупи и младо и старо да ужива у спектаклу и подржи свој "Рудар".  А како и не би када млади људи ентузијасти углавном из овог села свакодневно истрајавају да клуб опстане, ниже успехе и промовише здраве стилове живота. О ранијим успесима клуба може се све прочитати у књизи Стојадина Томића "Фудбал у Горњој Ресави", а о успеху у претходној сезони и пласману у Поморавско окружну лигу, разговарали смо са једним од

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива