Пређи на главни садржај

ЗАВРШЕН 23. МАПС, НАГРАДА ЖИРИЈА ЈАГОДИНИ, А ПРИЗНАЊЕ ПУБЛИКЕ ТРСТЕНИКУ

Вечерас је у Дому културе у Плажану доделом награда и поклон представом, затворен 23. МАПС. . Најбоља представа по оцени стручног жирија је дело "Идемо у лов" позоришта из Јагодине, које је понело награду која носи име оснивача овог фестивала "Славољуба Вулића". По оцени публике, са оценом 4,76 најбоља представа изведена је синоћ, реч је о делу "Женски разговори" позоришта из Трстеника. 

Награда за најбољу женску епизодну улогу припала је Виолети Пешић из Градског позоришта из Јагодине, за улогу госпође Латур у представи "Идемо у лов". Признање за најбољу женску улогу добила је Драгана Костић Милутиновић за улогу Џоане у делу "Заобићи госпођу Мекам" у извођењу позоришта из Малог Црнића. Најбоља мушка епизодна улога дошла је у руке Слађана Станића, глумца у представи "Кокошка" позоришта из Смедеревске Паланке.
Признање за најбољу мушку улогу припала је Мирку Јенићу Бугију, за улогу Луке Лабана у представи "Професионалац" позоришта из Великог Градишта. 
"У току недељу дана колико је МАПС трајао ова сала била је најсветлија тачка на културној сцени Србије, када су у питању аматерске позоришне игре.Ви сте се поново доказали као публика које свако позориште може да пожели и својим бројним присуством и аплаузима", каже испред организатора задовољна овогодишњом организацијом директорка Центра за културу из Деспотовца, Влатка Миленковић.

Програм је затворен представом по тексту Љиљане Лашић "Источни анђео" у којој улоге тумаче и Љиљана Стјепановић и Стеван Пиале која је награђена овацијама. 
Током недељу дана публика у Плажану имала је прилике да одгледа 6 такмичарских представа, позоришта из Ћуприје, Малог Црнића, Смедеревске Паланке, Јагодине, Великог Градишта и Трстеника. Представе је свако вече пратило преко 100 љубитеља позоришне уметности. 

Коментари

Популарни постови са овог блога

ДЕЦА ИЗ СТЕЊЕВЦА: ИГРАЈУ ФОЛКЛОР, ПРАВЕ ЛИМУНАДУ И ПАЛАЧИНКЕ

 ЧЛАНОВИ КУД-А "РЕСАВА"  ПРИПРЕМАЛИ ЛИМУНАДА И ПАЛАЧИНКЕ НА ТУРНИРУ  Да нису само добри играчи, већ и иницијатори недавно су показали чланови КУД-а "Ресава" из Стењевца. Они су припремали и продавали лимунаду и палачинке на сеоском турниру и тако у буџет свог друштва донирали 40.000 динара. Поред дружења које није изостало неки од њих су научили да чак и испеку палачинке, каже Кристина Стаматовић уметнички руководилац овог ансамбла. 

ФУДБАЛЕРИ "РУДАРА" ИЗ ПЛАЖАНА: НИЖУ УСПЕХЕ И ПРОМОВИШУ ЗДРАВЕ СТИЛОВЕ ЖИВОТА

На "Станојевом чаиру" и "Живиној ливади" у Плажану фудбал је почео да се игра давно, а тек од 1952. када је фудбалско друштво озваничено именом "Рудар" захваљујући руднику "Морава" који је радио у селу ова игра постаје једна од обавезних споредних ствари у селу. Деценијама су стасавале нове генерације и низали се успеси.  Победнички пехар    Златно индустријско доба је прошло, млади из села све више одлазе, али фудбал и фудбалска утакмица та важна смотра у Плажану и данас остаје празник, када се на фудбалском игралишту скупи и младо и старо да ужива у спектаклу и подржи свој "Рудар".  А како и не би када млади људи ентузијасти углавном из овог села свакодневно истрајавају да клуб опстане, ниже успехе и промовише здраве стилове живота. О ранијим успесима клуба може се све прочитати у књизи Стојадина Томића "Фудбал у Горњој Ресави", а о успеху у претходној сезони и пласману у Поморавско окружну лигу, разговарали смо са једним од

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива