Пређи на главни садржај

ХРОНИКА РЕСАВА ФЕСТА: ВУДУ ПОПАЈ И НАРОДНИ ТРАВАРИ ОДУШЕВИЛИ ПУБЛИКУ!

Након бенда "Ничим изазван" , друге вечери "Ресава феста" наступио је и  популарни музичар Вуду Попај  и бенд "Народни травари". Судећи по реакцији публике, стихови песама овог бенда су добро познати публици, која је певала заједно са музичарем. 

Када је овај бенд појавио на сцени, на обали Ресаве настао је хаос помешан са вриском и скакањем. Прва песма "Удри по сентименту" раздрмала је чак и оне који је до тад нису знали. Касније су се низале и остале песме, као што су "Није ти фазон", "Ригидна политика", "Карантин", али расположење публике се није смањило. 

-Моји утисци су сјајни. Прво, лепо једно место у природи, што ја веома подржавам и волим таква места. Људи су крајње позитивни, трудили смо се и ми да узвратимо том неком енергијом. Јако сам задовољан како су ме угостили, као и бенд "Народни травари". Овај фестивал је посебан у смислу, што се не врте имена као на овим другим фестивалима, што је веома добро и желео бих да овај фестивал настави у том стилу- каже Раденко Стојановић, "Вуду Попај" за "Нову Ресаву". 

Иначе овај популарни музичар каријеру је започео крајем деведесетих година, када је снимио прве демо снимке и објавио збирку хаику поезије "Арго ембарго". У једном делу своје каријере био је и радио водитељ. Бавио се и снимањем филмова и музиком за филмове.  Снимио је шест музичких албума. Написао је и романе попут: "Разгледнице из бумеранга" , "Ледена завеса", збирка прича "Од појаса наниже" итд. 
                                
                                снимио Вељко Петровић, јутјуб

М.Мирковић/фото:И.Радошевић

Коментари

Популарни постови са овог блога

ДЕЦА ИЗ СТЕЊЕВЦА: ИГРАЈУ ФОЛКЛОР, ПРАВЕ ЛИМУНАДУ И ПАЛАЧИНКЕ

 ЧЛАНОВИ КУД-А "РЕСАВА"  ПРИПРЕМАЛИ ЛИМУНАДА И ПАЛАЧИНКЕ НА ТУРНИРУ  Да нису само добри играчи, већ и иницијатори недавно су показали чланови КУД-а "Ресава" из Стењевца. Они су припремали и продавали лимунаду и палачинке на сеоском турниру и тако у буџет свог друштва донирали 40.000 динара. Поред дружења које није изостало неки од њих су научили да чак и испеку палачинке, каже Кристина Стаматовић уметнички руководилац овог ансамбла. 

ФУДБАЛЕРИ "РУДАРА" ИЗ ПЛАЖАНА: НИЖУ УСПЕХЕ И ПРОМОВИШУ ЗДРАВЕ СТИЛОВЕ ЖИВОТА

На "Станојевом чаиру" и "Живиној ливади" у Плажану фудбал је почео да се игра давно, а тек од 1952. када је фудбалско друштво озваничено именом "Рудар" захваљујући руднику "Морава" који је радио у селу ова игра постаје једна од обавезних споредних ствари у селу. Деценијама су стасавале нове генерације и низали се успеси.  Победнички пехар    Златно индустријско доба је прошло, млади из села све више одлазе, али фудбал и фудбалска утакмица та важна смотра у Плажану и данас остаје празник, када се на фудбалском игралишту скупи и младо и старо да ужива у спектаклу и подржи свој "Рудар".  А како и не би када млади људи ентузијасти углавном из овог села свакодневно истрајавају да клуб опстане, ниже успехе и промовише здраве стилове живота. О ранијим успесима клуба може се све прочитати у књизи Стојадина Томића "Фудбал у Горњој Ресави", а о успеху у претходној сезони и пласману у Поморавско окружну лигу, разговарали смо са једним од

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива