Пређи на главни садржај

ХРОНИКА МАПС-А: НЕМАЊА ЛУГАВАЦ: ФЕСТИВАЛ ЈЕ СВАКЕ ГОДИНЕ СВЕ ОРГАНИЗОВАНИЈИ!

У четвртак увече публика је имала прилике да на сцени у Плажану види позоришну представу "Галеб" Антона Павловића Чехова, у режији Дејана Цицмиловића. Представу је извело позориште из Раче које је понело награду за најбољу женску улогу, коју је добила глумица Ивана Стојановић, која је у представи играла Нину. 
Улогу Косте у представи играо је глумац Немања Лугавац који је већ трећу годину на фестивалу у Плажану. У интервју за "Нову Ресаву" говорио је о утисцима, представи и редитељу. 





Како сте задовољни учешћем на фестивалу вашег позоришта?


Ми смо задовољни нашим извођењем. Ја сам задовољан својим и извођењем својих колега. Нисмо гледали ни једну конкурентску представу, али гледали смо ову завршну  и веома нам се допало. Овде сам трећи пут, фестивал је сваке године све бољи и бољи и све организованији, увек нас предивно дочекате. Јако смо задовољни, пре свега на позиву, а касније и на гостопримству, сигурно је колегиница веома захвална на награди. Надамо се да ћемо и идуће године бити овде са вама. 



Да ли сте се плашили  како ће публика прихватити Чеховљеву драму "Галеб"?


Нисмо, јер смо знали да је овде публика позоришно едукована. Видели су велики број представа и озбиљнијих од "Галеба" тако да није било страха. 



Како је то сарађивати са редитељем Дејаном Цицмиловићем?


Феноменална, заиста не бих могао да замислим да радим са неким другим редитељем. Он је пре свега професор на академији и зна да уђе у психу глумца, пре свега зато што је и он глумац, а не редитељ по професији. Зна како да приђе глумцу и како да објасни неке ствари, што је глумцу аматеру веома битно. Темељан, креативан, без неке лажне скромности у његово име, мислим да је убедљиво најбољи редитељ аматерских позоришта у Србији, што сведоче и бројне награде које је освојио у протеклих десетак година. 

Да ли сте освојили неку награду са овом представом на неком другом фестивалу?

Нисмо, ово је други фестивал који је имао категорију, најбоља представа. Углавном аматерски фестивали немају ту категорију, већ само најбољи глумац и тако даље. Надам се да ће бити нешто. 

Захвалили смо се Немањи на разговору и пожелели много успеха на даскама које живот значе. 

                                                М.Мирковић/фото: И.Радошевић

Коментари

Популарни постови са овог блога

ДЕЦА ИЗ СТЕЊЕВЦА: ИГРАЈУ ФОЛКЛОР, ПРАВЕ ЛИМУНАДУ И ПАЛАЧИНКЕ

 ЧЛАНОВИ КУД-А "РЕСАВА"  ПРИПРЕМАЛИ ЛИМУНАДА И ПАЛАЧИНКЕ НА ТУРНИРУ  Да нису само добри играчи, већ и иницијатори недавно су показали чланови КУД-а "Ресава" из Стењевца. Они су припремали и продавали лимунаду и палачинке на сеоском турниру и тако у буџет свог друштва донирали 40.000 динара. Поред дружења које није изостало неки од њих су научили да чак и испеку палачинке, каже Кристина Стаматовић уметнички руководилац овог ансамбла. 

ФУДБАЛЕРИ "РУДАРА" ИЗ ПЛАЖАНА: НИЖУ УСПЕХЕ И ПРОМОВИШУ ЗДРАВЕ СТИЛОВЕ ЖИВОТА

На "Станојевом чаиру" и "Живиној ливади" у Плажану фудбал је почео да се игра давно, а тек од 1952. када је фудбалско друштво озваничено именом "Рудар" захваљујући руднику "Морава" који је радио у селу ова игра постаје једна од обавезних споредних ствари у селу. Деценијама су стасавале нове генерације и низали се успеси.  Победнички пехар    Златно индустријско доба је прошло, млади из села све више одлазе, али фудбал и фудбалска утакмица та важна смотра у Плажану и данас остаје празник, када се на фудбалском игралишту скупи и младо и старо да ужива у спектаклу и подржи свој "Рудар".  А како и не би када млади људи ентузијасти углавном из овог села свакодневно истрајавају да клуб опстане, ниже успехе и промовише здраве стилове живота. О ранијим успесима клуба може се све прочитати у књизи Стојадина Томића "Фудбал у Горњој Ресави", а о успеху у претходној сезони и пласману у Поморавско окружну лигу, разговарали смо са једним од

"МЕДВЕЂА НА ДЛАНУ" САБОР ОКУПИО ФОЛКЛОРЦЕ ИЗ ТРИ МЕДВЕЂЕ

  У Медвеђи код Деспотовца одржан је фолклорни сабор „Медвеђа на длану“ у организацији КУД-а „Светозар Марковић“. Окупили су се фолклорци из Сладаје, Стењевца, Четережа као и из две братске Медвеђе, Градски хор Центра за културу у Деспотовцу и вокални солиста на саксофону Стефан Дугалић из Глоговца.  Након свечаног дефилеа кроз село, одржано је надметање у народним играма попут грижења јабуке, ношења јаја у кашики и круњења кукуруза. У току вечери приказан је богат фолклорно – музички програм, а у такмичњу за најлепши пар проглашени су брат и сестра Димитријевић из Сладаје. „ Ми смо презадовољни манифестацијом којој је присуствовао велики број учесника и посетилаца, а следеће године планирамо да сабор подигнемо на виши ниво “, каже Саша Николић, председник и уметнички руководилац сеоског ансамбла основаног пре више од седам деценија, чији чланови и данас поносно чувају игру предака и саборовање. Фото:приватна архива